Warsztaty OnLine

 

 

Video kursy pisania ikon ....

ZOBACZ...

Warsztaty

 

Stacjonarne kursy pisania ikon...

ZOBACZ...

Jak wybrać kurs dla siebie? Jakie jeszcze kursy w planie?

Zasady kursów i promocji.

 

Każdy z proponowanych na naszej platformie kursów jest właściwie warsztatem, w którym można się odnaleźć jako osoba początkująca i zaawansowana. W każdym kursie pokazujemy coś nowego.

Najlepiej jest zacząć od poznania techniki powstawania ikony, czyli przejść przez cały warsztat tworzenia ikony. Na platformie są to kursy „Emmanuel” i „Korsuńska Ikona Matki Bożej”. Dobrze jest najpierw doświadczyć samej techniki, bez nauki szkicowania, rozplanowywania. Wzorowanie się na starych ikonach dobrze wprowadza w świat ikonografii, odkrywa swoje tajemnice. Dopiero potem wchodzić w tajniki takie jak złocenia polerowane, zdobnictwo, rysunek…

Każdy z kursów, to nie tylko samo malowanie. Do warsztatu proponujemy modlitwę. Przed każdym warsztatem warto podjąć się oczyszczenia serca (Sakrament Pojednania), przyjęcia Eucharystii. Przy ikonie warto pamiętać o modlitwie. Ikona naprawdę nie ma sensu kiedy jest to tylko warsztat, niepogłębiony modlitwą i lekturą duchową.

Jako modlitwę towarzyszącą pracy proponujemy "Rytuał Ikonograficzny", który jest dołączony do kursów i można go pobrać jako pdf.

Do każdego kursu, jako przygotowanie i bardzo dobre wprowadzenie proponujemy zakupić sobie audiobook pt. "Przemienienie" wprowadzający w tematykę ikonografii. Jest on dostępny >>tutaj<<. To bardzo dobre wprowadzenie, które skomponował ks. Dariusz Klejnowski-Różycki. Proponujemy również zakup książek jego autorstwa. 

Warsztaty są szczególnie skierowane do tych, którzy nie mogą brać udziału w warsztacie stacjonarnym z różnych osobistych powodów. Zachęcamy jednak do wzięcia udziału w organizowanych przez nas warsztatach w różnych miejscach na ziemi.

 Wykupując jeden abonament otrzymujesz dostęp do wszystkich kursów na platformie.

Warsztaty znajdujące się na platformie:

  1. Ikona Emmanuela – podstawowa nauka wykonania ikony. Kurs pomaga poznać technikę wykonania każdej podstawowej ikony. Nie musisz malować Emmanuela. Możesz wybrać dowolną ikonę i ikonograf pomoże ją dostosować. Filmy ukazują technikę stosowaną przy wykonaniu każdej ikony.
  2. Korsuńska Ikona Matki Bożej – drugi stopień nauki podstaw, nauka delikatnych laserunków - podstawowa nauka wykonania ikony. Kurs pomaga poznać technikę wykonania każdej podstawowej ikony. Nie musisz malować Emmanuela. Możesz wybrać dowolną ikonę i ikonograf pomoże ją dostosować. Filmy ukazują technikę stosowaną przy wykonaniu każdej ikony.
  3. Ecce Homo – trzeci stopień nauki podstaw, nauka cieniowania szat - podstawowa nauka wykonania ikony. Kurs pomaga poznać technikę wykonania każdej podstawowej ikony. Nie musisz malować wyznaczonego wizerunku. Możesz wybrać dowolną ikonę i ikonograf pomoże ją dostosować. Filmy ukazują technikę stosowaną przy wykonaniu każdej ikony. Kurs oparty o pasty pigmentowe, jednak można użyć suchych pigmentów.
  4. Złocenie na bolus/poler złota - kurs skierowany do osób chcących poznać zasady pozłotnictwa na poler. Zawiera filmy przedstawiające trzy techniki złoceń na poler.
  5. Kurs Pneumatofora - kurs skierowany dla początkujących jak i zaawansowanych. Uczy jak wykonać ikonę bezpośrednio na desce oraz uzyskać efekt starzonej deski. Kurs uczy również podstawy rysunku zaplanowania postaci.