Warsztaty

 

Stacjonarne kursy pisania ikon...

ZOBACZ...

Mam tylko dwie synogarlice - Święty Józef – warsztat subtelnych podmalówek

Dostępny w abonamencie.

 

Święty Józef w ikonografii bizantyjskiej występuje dość rzadko. Jakby zawsze stoi z boku. Raczej nie poleca się przedstawiania go w formach kopiujących typy Matki Bożej w ikonografii. Możemy spotkać takie pełne czułości wizerunki Józefa z dzieckiem na ręku.

W warsztacie ze św. Józefem zajmiemy się bardzo specyficzną formą malowania. Właściwie jest najbardziej pożądana forma malowania temperą. Chodzi o laserunki delikatne, często przeciwnymi sobie kolorami na wzór ikon Rublowa. Malowanie to też charakteryzuje się bardzo cienką warstwą podmalówki, przez którą przebija się lewkas.

Do narzędzi podstawowych warsztatu będą potrzebne dwa dodatkowe kolory pigmentów.

 

 

 

Nie jesteś pewien czy wideo to dobry pomysł?

Zapisz się na newsletter i otrzymaj 48 godzin darmowego dostępu do wszystkich kursów! Bezpłatnie!

Uwaga! Pamiętaj, że zamawiając subskrypcję przekazujesz nam swoje dane, wyrażasz zgodę na założenie konta dostępu oraz wpisanie na newsletter.

>> Dowiedz się więcej o zgodach, prywatności i przetwarzaniu danych. <<

 

 

 Po aktywacji konta linkiem otrzymanym na email, zaloguj się wpisując otrzymane dane i kliknij w górnym menu zakładkę LOGOWANIE. Wyświetli się kurs.

 

Zobacz jak powstaje ikona w 6-ciu krótkich odcinkach filmów >>TAJEMNICE IKON<<

 

Kurs możesz rozpocząć w każdej chwili kupując do niego dostęp.

W naszym sklepie masz możliwość zakupu dostępu do kursów na określony czas. Czas możesz przedłużać jeśli nie zdążysz z jednym kursem. Możesz też po jakimś czasie wrócić do kursu, który Cię zainteresował.

Po zakupie dostępu zostanie złożone dla Cibie konto, otrzymasz hasło i login. Na twoim koncie widoczne będą WSZYSTKIE obecnie nagrane kursy. Możesz korzystać z którego chcesz.

 

Tutaj w naszym sklepie In Blessed Art Shop możesz wykupić dostęp >> kursy online - opłata <<

 

Nie masz narzędzi? O tym też pomyśleliśmy.

W sklepie Edan w Krakowie zostały przygotowane specjalnie dedykowane komplety narzędzi do kursów. Zobacz:

 

Tu kupisz >>ZESTAW IKONOGRAFA z małymi pigmentami <<

Tu kupisz >>ZESTAW IKONOGRAFA z dużymi pigmentami <<

 

Wiemy, że co nowe i nie poznane, może też być trochę zniechęcające, budzić wątpliwości.

Dlatego zawsze możesz się z nami skontaktować, wypróbować kurs i podzielić się wątpliwościami. Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

ZOBACZ INNE PROPOZYCJE WARSZTATÓW ONLINE:

Kurs Emmanuel

Kurs Ecce Homo

Kurs pozłoty na poler

Kurs z MB Pneumatoforą

 

 

Warsztat poprowadzi

El'azar Hubert Kampa - prezes fundacji In Blessed Art, dyrektor i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu "ELEOS". 

W czasie studiów teologicznych i części życia spędzonej w klasztorze rozmiłował się w ikonografii bizantyjskiej. Swoją pierwszą ikonę napisał pod kierownictwem ks. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prowadzącego Śląską Szkołę Ikonograficzną. Od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie.

Fascynuje się zarówno ikonografią dawną jak i współczesną. Dawnymi technikami wykonywania ikon, pozłot, lakierów, klejów... Uważa, że sztuka sakralna powinna ludziom pomagać, być drogą ku spotkaniu z Bogiem. Jego główną inspiracją jest dawna ikona grecka (Palensolinos, Teofan Grek i szkoła grecka). Uwielbia freski z Monastyru Dicani w Serbii, prace Daniela Neculae, Nikoli Sarić, Serhiya Radkevycha, Danylo Mowczana.

Swoje interpretacje ikon stara się opierać na biblijnych tekstach odczytywanych w języku greckim. Często próbuje rozczytywać sceny opisane w Biblii, a dopiero potem poszukiwać ikony.

W 2016 roku powołał do życia fundację, której cel skierował na pomoc przez sztukę sakralną.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych w Nowicy oraz Zamłyniu (Ukraina), wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos".

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

 

 

 

 

 

UWAGA! Mamy świadomość, że nie każdy może wyłożyć pieniądze pieniądze na cały kurs. Umożliwiamy zapłatę w częściach, ratach. W tym celu prosimy o kontakt z nami. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 537 596 130

 

 

Opinie użytkowników kursu z ikoną Emmanuela:

Beata:

Jestem pod wrażeniem , materiały świetnie przygotowane. Mam wszystko, co trzeba by rozpocząć pisanie ikony. 

Iwona:

Na razie bardzo dobrze mi się pracuje, ale dopiero zaczynam. Jeśli o mnie chodzi, to w sposób bardzo jasny i prosty wszystko jest tłumaczone. Na razie nadążam. Cisza, modlitwa, Jezus, Twoje prowadzenie - to na razie wystarcza.

s. Klara

Bardzo, bardzo dziękuję za te wspaniałe warsztaty!!!!!!!!!!!!!!:-)
Jest atmosfera modlitewna, jest to potrzebne przy pisaniu ikony.
Filmiki są cudowne, wszystko pokazują i wyjaśniają. Sprawia to też pokój wewnętrzny , który emanuje od prowadzącego. Słychać też dobrze, i te śpiewy są piękne, modlitwa... 
Także przydatne są te materiały i rady pisemne.
Chętnie zapiszę się na dalsze warsztaty, jeśli by były. 
Moje powołanie do życia kontemplacyjnego klauzurowego, ogranicza moje możliwości do bezpośredniego uczestnictwa w warsztatach. Dlatego taka forma jest dla mnie wielkim darem.

Wojciech

Warsztaty były dla mnie bardzo ciekawe i niezwykle pomocne. Od dłuższego czasu interesuję się pisaniem ikon, ale z wielu powodów nie mogę ( przynajmniej na razie ) uczestniczyć w warsztatach stacjonarnych. To powoduje, że często musiałem „wyważać otwarte drzwi” . Te warsztaty były dla mnie wspaniałą okazją do nauki, a jednocześnie pozwoliły w sposób szczególny przeżyć okres adwentu i Bożego Narodzenia . Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie wziąć udział również w innych warsztatach.

Ewa

Chciałabym podziękować  Wam za ten cudny pomysł z ,,warsztatami na odległość", jeżeli można tak je nazwać. Przekaz jest bardzo  trafny, dla mnie czytelny. Bardzo piękną i ciepłą atmosferę pracy stworzył nasz Mistrz. To jest początek mojej pracy, nie zrażam się tym jednak. Jestem  w takiej euforii, że nie potrafię tego opisać, a tym bardziej podziękować tak, jak na to zasługujecie. Serdeczne Bóg Wam Zapłać za ten trud i wysiłek.

 

Dla pewności.

Jesteśmy legalnie działającą fundacją, która za cel postawiła sobie pomoc ludziom przez sztukę sakralną. Kupując nasze kursy, wspomagasz działania fundacji, pomaganie innym artystom, pomaganie ludziom w potrzebie… A sam rozwijasz talenty. Uwaga! Niestety nie wspomożesz kolejnego konta biznesmena. Cały dochód jest przeznaczony na działania statutowe i nikt inaczej z niego skorzystać nie może.

Dowiedz się więcej o nas: www.inblessedart.pl