Warsztaty z Korsuńską Ikoną Matki Bożej 

Kurs podstawowy pisania ikony OnLine

UWAGA! Na podstawie każdego kursu możesz napisać dowolną ikonę jaką chcesz, gdyż technika i materiały są zawsze te same.

Zmienia się jedynie wizerunek. Wystarczy skontaktować się z prowadzącym a on pomoże dostosować ikonę.

 

Ikonografia to jedna z najbardziej niezwykłych sztuk, kryjąca w sobie drogę pełną duchowego doświadczenia, odkrywania tajemnic... Poznawanie ikony otwiera drogę do doświadczenia wieków tradycji malarstwa sakralnego, jak i osobistego doświadczenia duchowego. 

Poznawać tajniki ikony w zaciszu swojego domu, wyznaczać sobie swój czas na to... Czy to możliwe? Tak. Dzięki wideo można odkryć krok po kroku tajemniczą technikę powstawania ikony. Można modlić się korzystając z Rytuału Ikonograficznego. Wszystko po to, by stworzyć wokół siebie atmosferę godną ikony. Bez niej i bez modlitwy ikona nie ma sensu.

Zapraszamy do udziału w kursie podstawowym. Tym razem przyjrzymy się ikonie wyrażającej czułość, delikatność. W tej części kursu zwracamy największą uwagę na sposób delikatnych przejść i cieniowania twarzy, rąk.

Kurs OnLine nauczy Cię od podstaw jak wykonać grunt, złocenie i malowanie ikony temperą.  Zrobi to krok po kroku. Wyjaśniając jak wykonać każdą cześć pracy. Dodatkowo możesz się kontaktować z ikonografem za pomocą maila lub umówionej rozmowy Skype, Facebook.

Gdzie kupić narzędzia, które nadają się do pisania ikony? Jak nie kupić złych? Doświadczony w pracy ikonograf wybierze dla Ciebie narzędzia do pracy, które sam przetestował i uważa za najlepsze. I takie prześlemy Tobie w zestawie.

 

Nie jesteś pewien czy wideo to dobry pomysł?

Zapisz się na newsletter i otrzymaj 24 godziny darmowego dostępu do kursu podstawowego z ikoną Emmanuela i MB Korsuńskiej! 

Uwaga! Pamiętaj, że subskrypcję należy potwierdzić z wiadomości, która zostanie wysłana na podany adres e-mail.

 

 

 

 Zobacz fragmenty lekcji:

 

Warsztat poprowadzi

El'azar Hubert Kampa - prezes fundacji In Blessed Art, dyrektor i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu "ELEOS". 

W czasie studiów teologicznych i części życia spędzonej w klasztorze rozmiłował się w ikonografii bizantyjskiej. Swoją pierwszą ikonę napisał pod kierownictwem ks. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prowadzącego Śląską Szkołę Ikonograficzną. Od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie.

Fascynuje się zarówno ikonografią dawną jak i współczesną. Dawnymi technikami wykonywania ikon, pozłot, lakierów, klejów... Uważa, że sztuka sakralna powinna ludziom pomagać, być drogą ku spotkaniu z Bogiem. Jego główną inspiracją jest dawna ikona grecka (Palensolinos, Teofan Grek i szkoła grecka). Uwielbia freski z Monastyru Dicani w Serbii, prace Daniela Neculae, Nikoli Sarić, Serhiya Radkevycha, Danylo Mowczana.

Swoje interpretacje ikon stara się opierać na biblijnych tekstach odczytywanych w języku greckim. Często próbuje rozczytywać sceny opisane w Biblii, a dopiero potem poszukiwać ikony.

W 2016 roku powołał do życia fundację, której cel skierował na pomoc przez sztukę sakralną.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych w Nowicy oraz Zamłyniu (Ukraina), wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos".

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

 

 

 

Kurs możesz rozpocząć w każdej chwili.

Dwie możliwości uczestnictwa:

  1. Dostęp do kursu wideo na platformie z zestawem narzędzi wybranych przez doświadczonego ikonografa. Do zestawu dołączymy dwie płyty:

    1. Audiobook „Przemienienie”

    Są to konferencje wprowadzające w świat ikonografii, które skomponował ks. Dariusz Klejnowski-Różycki.

    2. Płyta "Witaj Maryjo" - msza o Maryi skomponowana przez o. Dawida Kusza.

  2. Dostęp do kursu wideo na platformie.

 

 

Zestawy możesz kupić w naszym sklepie internetowym i jest ich ograniczona ilość.

Dochód jest przeznaczany na działania statutowe czyli pomaganie, organizację kursów stacjonarnych, plenerów.

 

Tu możesz kupić kurs i masz możliwość wyboru 3 opcji:

>>>Kliknij<<

 

Tu możesz skomponować swój zestaw z jakim kursem chcesz >>Kliknij<<

 

 

ZOBACZ PROPOZYCJĘ NA WIELKI POST

>>Warsztat z ikoną Chrystusa Ecce Homo<<

 

UWAGA! Mamy świadomość, że nie każdy może wyłożyć pieniądze pieniądze na cały kurs. Umożliwiamy zapłatę w częściach, ratach. W tym celu prosimy o kontakt z nami. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 537 596 130

 

 

Opinie użytkowników kursu z ikoną Emmanuela:

Beata:

Jestem pod wrażeniem , materiały świetnie przygotowane. Mam wszystko, co trzeba by rozpocząć pisanie ikony. 

Iwona:

Na razie bardzo dobrze mi się pracuje, ale dopiero zaczynam. Jeśli o mnie chodzi, to w sposób bardzo jasny i prosty wszystko jest tłumaczone. Na razie nadążam. Cisza, modlitwa, Jezus, Twoje prowadzenie - to na razie wystarcza.

s. Klara

Bardzo, bardzo dziękuję za te wspaniałe warsztaty!!!!!!!!!!!!!!:-)
Jest atmosfera modlitewna, jest to potrzebne przy pisaniu ikony.
Filmiki są cudowne, wszystko pokazują i wyjaśniają. Sprawia to też pokój wewnętrzny , który emanuje od prowadzącego. Słychać też dobrze, i te śpiewy są piękne, modlitwa... 
Także przydatne są te materiały i rady pisemne.
Chętnie zapiszę się na dalsze warsztaty, jeśli by były. 
Moje powołanie do życia kontemplacyjnego klauzurowego, ogranicza moje możliwości do bezpośredniego uczestnictwa w warsztatach. Dlatego taka forma jest dla mnie wielkim darem.

Wojciech

Warsztaty były dla mnie bardzo ciekawe i niezwykle pomocne. Od dłuższego czasu interesuję się pisaniem ikon, ale z wielu powodów nie mogę ( przynajmniej na razie ) uczestniczyć w warsztatach stacjonarnych. To powoduje, że często musiałem „wyważać otwarte drzwi” . Te warsztaty były dla mnie wspaniałą okazją do nauki, a jednocześnie pozwoliły w sposób szczególny przeżyć okres adwentu i Bożego Narodzenia . Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie wziąć udział również w innych warsztatach.

Ewa

Chciałabym podziękować  Wam za ten cudny pomysł z ,,warsztatami na odległość", jeżeli można tak je nazwać. Przekaz jest bardzo  trafny, dla mnie czytelny. Bardzo piękną i ciepłą atmosferę pracy stworzył nasz Mistrz. To jest początek mojej pracy, nie zrażam się tym jednak. Jestem  w takiej euforii, że nie potrafię tego opisać, a tym bardziej podziękować tak, jak na to zasługujecie. Serdeczne Bóg Wam Zapłać za ten trud i wysiłek.

 

Dla pewności.

Jesteśmy legalnie działającą fundacją, która za cel postawiła sobie pomoc ludziom przez sztukę sakralną. Kupując nasze kursy, wspomagasz działania fundacji, pomaganie innym artystom, pomaganie ludziom w potrzebie… A sam rozwijasz talenty. Uwaga! Niestety nie wspomożesz kolejnego konta biznesmena. Cały dochód jest przeznaczony na działania statutowe i nikt inaczej z niego skorzystać nie może.

Dowiedz się więcej o nas: www.inblessedart.pl

 

 

 

 

 

Posłuchaj o warsztatach w Częstochowie:

 

Zobacz jak powstaje ikona na naszym kanale YT: