Warsztaty OnLine

 

 

Video kursy pisania ikon ....

ZOBACZ...

Warsztaty

 

Stacjonarne kursy pisania ikon...

ZOBACZ...

Taki nam bliski - Warsztat z ikoną Chrystusa Ecce Homo OnLine

Na podstawie kursu możesz napisać dowolną ikonę jaką chcesz, gdyż technika i materiały są zawsze te same. Zmienia się jedynie wizerunek. Wystarczy skontaktować się z prowadzącym a on pomoże dostosować ikonę.

Kurs dostępny w naszej Szkole online w ramach abonamentu.

 

 

Praca nad tą ikoną to dobra okazja do zatrzymania się i zastanowienia się nad moją relacją z Bogiem i nad sobą. Jest w tym myśleniu o sobie jednak zagrożenie duchowe. Jakie? Poznawanie siebie bez poznawania Boga, prowadzi do rozczarowania sobą, depresji… Zaś samo poznawanie Boga bez poznawania siebie, do pychy. Złotym środkiem wydaje się być połączenie tych dwóch dróg.

Ikona Chrystus Ecce Homo, nazywana też Chrystus Oblubieniec Kościoła, przenosi nas do chwili, kiedy to nasz Bóg stoi umęczony ubiczowaniem, okryty dla wyszydzenia płaszczem, z cierniową koroną na głowie. Piłat mówi o naszym Panu: „Ecce Homo!”. Oto człowiek! Ale jaki człowiek? W jakim stanie?

Ikona ta może więc być okazją do odkrycia przed Oblubieńcem Kościoła swojego stanu duszy. Odsłonięcia w zaufaniu, że patrzący na nas sam doświadczył biczowania, ran.

Ikonografia bizantyjska ukazuje tę scenę patrząc na nią od strony Nieba. Dlatego nie ukazuje cierpienia, ran, krwi. Patrzy „oczami duszy”. Chrystus na tej ikonie jest spokojny. Wydaje się akceptować sytuację mimo jej bólu, trudu, ogołocenia. Jego twarz zwrócona jest tak samo, jak na krzyżu.

Ikona Ecce Homo zaprasza do stanięcia przed ubiczowanym, wyszydzonym i ogołoconym Bogiem z całą prawdą o sobie i wejścia w naprawdę intymną relację z Nim.

 

Warsztat online.

Dowiesz się jak wykonać ikonę od podstaw. Dodatkowo technika warsztatu zostanie oparta na pigmentach w paście. Są to tradycyjne pigmenty do malowania ikon, z tą różnicą, że zostały przygotowane przez maszynę. Co to znaczy?

Tradycyjnie używa się pigmentu w formie proszku. Tu, ten sam pigment w proszku, został utarty z wodą na czystą pastę. Pigmenty w paście mają też bardzo intensywne wybarwienie i specyficznie głębokie, żywe kolory, które bardzo trudno uzyskać mieszając suchy pigment.

 

Nie jesteś pewien czy wideo to dobry pomysł?

Zapisz się na newsletter i otrzymaj 48 godzin darmowego dostępu do wszystkich kursów! Bezpłatnie!

Uwaga! Pamiętaj, że zamawiając subskrypcję przekazujesz nam swoje dane, wyrażasz zgodę na założenie konta dostępu oraz wpisanie na newsletter.

>> Dowiedz się więcej o zgodach, prywatności i przetwarzaniu danych. <<

 

 

  Po aktywacji konta linkiem otrzymanym na email, zaloguj się wpisując otrzymane dane i kliknij w górnym menu zakładkę LOGOWANIE. Wyświetli się kurs.

 

 Zobacz jak powstaje ikona w 6-ciu krótkich odcinkach filmów >>TAJEMNICE IKON<<

Kurs możesz rozpocząć w każdej chwili kupując do niego dostęp.

W naszym sklepie masz możliwość zakupu dostępu do kursów na określony czas. Czas możesz przedłużać jeśli nie zdążysz z jednym kursem. Możesz też po jakimś czasie wrócić do kursu, który Cię zainteresował.

Po zakupie dostępu zostanie złożone dla Cibie konto, otrzymasz hasło i login. Na twoim koncie widoczne będą WSZYSTKIE obecnie nagrane kursy. Możesz korzystać z którego chcesz.

 

Tutaj w naszym sklepie In Blessed Art Shop możesz wykupić dostęp >> kursy online - opłata <<

 

Nie masz narzędzi? O tym też pomyśleliśmy.

W sklepie Edan w Krakowie zostały przygotowane specjalnie dedykowane komplety narzędzi do kursów. Zobacz:

 

Tu kupisz >>ZESTAW IKONOGRAFA z małymi pigmentami <<

Tu kupisz >>ZESTAW IKONOGRAFA z dużymi pigmentami <<

 

 

Wiemy, że co nowe i nie poznane, może też być trochę zniechęcające, budzić wątpliwości.

Dlatego zawsze możesz się z nami skontaktować, wypróbować kurs i podzielić się wątpliwościami. Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

ZOBACZ INNE PROPOZYCJE WARSZTATÓW ONLINE:

Kurs Emmanuel

Kurs MB Korsuńska

Kurs pozłoty na poler

Kurs z MB Pneumatoforą

 

Warsztat poprowadzi

El'azar Hubert Kampa - prezes fundacji In Blessed Art, dyrektor i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu "ELEOS". 

W czasie studiów teologicznych i części życia spędzonej w klasztorze rozmiłował się w ikonografii bizantyjskiej. Swoją pierwszą ikonę napisał pod kierownictwem ks. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prowadzącego Śląską Szkołę Ikonograficzną. Od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie.

Fascynuje się zarówno ikonografią dawną jak i współczesną. Dawnymi technikami wykonywania ikon, pozłot, lakierów, klejów... Uważa, że sztuka sakralna powinna ludziom pomagać, być drogą ku spotkaniu z Bogiem. Jego główną inspiracją jest dawna ikona grecka (Palensolinos, Teofan Grek i szkoła grecka). Uwielbia freski z Monastyru Dicani w Serbii, prace Daniela Neculae, Nikoli Sarić, Serhiya Radkevycha, Danylo Mowczana.

Swoje interpretacje ikon stara się opierać na biblijnych tekstach odczytywanych w języku greckim. Często próbuje rozczytywać sceny opisane w Biblii, a dopiero potem poszukiwać ikony.

W 2016 roku powołał do życia fundację, której cel skierował na pomoc przez sztukę sakralną.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych w Nowicy oraz Zamłyniu (Ukraina), wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos".

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

 

 

UWAGA! Mamy świadomość, że nie każdy może wyłożyć pieniądze na cały kurs. Umożliwiamy zapłatę w częściach, ratach. W tym celu prosimy o kontakt z nami przez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 537 596 130

 

 

Opinie użytkowników kursu z ikoną Emmanuela:

Beata:

Jestem pod wrażeniem , materiały świetnie przygotowane. Mam wszystko co trzeba, by rozpocząć pisanie ikony. 

Iwona:

Na razie bardzo dobrze mi się pracuje, ale dopiero zaczynam. Jeśli o mnie chodzi, to w sposób bardzo jasny i prosty wszystko jest tłumaczone. Na razie nadążam. Cisza, modlitwa, Jezus, Twoje prowadzenie - to na razie wystarcza.

s. Klara

Bardzo, bardzo dziękuję za te wspaniałe warsztaty!!!!!!!!!!!!!!:-)
Jest atmosfera modlitewna, jest to potrzebne przy pisaniu ikony.
Filmiki są cudowne, wszystko pokazują i wyjaśniają. Sprawia to też pokój wewnętrzny, który emanuje od prowadzącego. Słychać też dobrze, i te śpiewy są piękne, modlitwa... 
Także przydatne są te materiały i rady pisemne.
Chętnie zapiszę się na dalsze warsztaty jeśli by były. 
Moje powołanie do życia kontemplacyjnego klauzurowego, ogranicza moje możliwości  bezpośredniego uczestnictwa w warsztatach, dlatego taka forma jest dla mnie wielkim darem.

Wojciech

Warsztaty były dla mnie bardzo ciekawe i niezwykle pomocne. Od dłuższego czasu interesuję się pisaniem ikon, ale z wielu powodów nie mogę ( przynajmniej na razie ) uczestniczyć w warsztatach stacjonarnych. To powoduje, że często musiałem „wyważać otwarte drzwi” . Te warsztaty były dla mnie wspaniałą okazją do nauki, a jednocześnie pozwoliły w sposób szczególny przeżyć okres adwentu i Bożego Narodzenia . Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie wziąć udział również w innych warsztatach.

Ewa

Chciałabym podziękować  Wam za ten cudny pomysł z ,,warsztatami na odległość", jeżeli można tak je nazwać. Przekaz jest bardzo  trafny, dla mnie czytelny. Bardzo piękną i ciepłą atmosferę pracy stworzył nasz Mistrz. To jest początek mojej pracy, nie zrażam się tym jednak. Jestem  w takiej euforii, że nie potrafię tego opisać, a tym bardziej podziękować tak, jak na to zasługujecie. Serdeczne Bóg Wam Zapłać za ten trud i wysiłek.

 

Dla pewności.

Jesteśmy legalnie działającą fundacją, która za cel postawiła sobie pomoc ludziom przez sztukę sakralną. Kupując nasze kursy, wspomagasz działania fundacji, pomaganie innym artystom, pomaganie ludziom w potrzebie… A sam rozwijasz talenty. Uwaga! Niestety nie wspomożesz kolejnego konta biznesmena. Cały dochód jest przeznaczony na działania statutowe i nikt inaczej z niego skorzystać nie może.

Dowiedz się więcej o nas: www.inblessedart.pl