III Warsztaty z ikoną Matki Bożej na Jasnej Górze - ZAPISY

Częstochowa 11 – 18 czerwca 2019 rok.

UWAGA! Zamykamy listy uczestników. Ostatnia szansa na zapisanie się do 1 czerwca!

>>> Zobacz relację z poprzednich warsztatów <<<

Zapraszamy do wzięcia udziału w III edycji warsztatów na Jasnej Górze. Podobnie jak w poprzednich latach, będziemy pisać ikony w tym szczególnym miejscu jakim jest sanktuarium częstochowskie. W tym roku, warsztaty zostaną rozbudowane o dodatkowe możliwości nauki technik pracy nad ikoną, oraz wykłady.

Warsztaty odbędą się w dniach:

11 czerwca, godz. 15:30 do 18 czerwca 2019 roku.

Dom Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Jasna Góra, ul. Wyszyńskiego 12, Częstochowa.

 

Proponujemy następujące poziomy warsztatu:

Podstawowy – częstochowska ikona Matki Bożej

Warsztat skierowany do osób początkujących. Uczestnicy napiszą swoją pierwszą ikonę Matki Bożej na desce o 40 cm wysokości. Nimby ozłocą prawdziwym złotem a samą postać namalują tradycyjną techniką tempery jajowej. W ramach warsztatu będą też mogli wykonać ćwiczenia malowania i złocenia na dodatkowych planszach, dowiedzieć się o sposobach malowania, szkicowania, pigmentach.

Złocenia na poler (online TU)

Warsztat dla uczestników zaawansowanych w malowaniu ikony chcących poznać techniki złocenia polerowanego na pulmenty: Lefranc, Slhamin oraz Kolner. Uczestnik wykona w czasie warsztatu 3 próby złoceń na różne pulmenty. Po nauce złocenia ikonę maluje samodzielnie a prace zabiera do domu.

Delikatne cienie i sankiry (online TU)

Warsztat dla początkujących i zaawansowanych uczestników. Uczestnicy będą malować ikonę Hodegetrii na desce o 40 cm wysokości (nie częstochowską) metodą delikatnie położonych podmalówek i kolorów światła. Będą uczyć się uzyskiwania cieni oraz malowanie pławkami, zmieniania odcieni za pomocą laserunków kadmami.   

 

Każdy uczestnik warsztatu otrzyma dostęp do wszystkich potrzebnych do wykonania narzędzi a wykonaną pracę zabierze do domu po błogosławieństwie w sanktuarium. Uczestnik po popłaceniu warsztatów (jednej raty) otrzyma dostęp do kursów online na platformie szkoły, gdzie wcześniej będzie mógł się przygotować do warsztatów (dlatego proponujemy wcześniejsze opłacenie warsztatów).

Wszyscy uczestnicy będą pracowali w grupach nie większych niż 7 osób. Wspólnie będą mieli wykłady z rysunku, technik oraz wykłady z duchowości ikony. Warsztaty mają charakter rekolekcyjny, co oznacza, że praca przerywana modlitwą i eucharystią a w sali panuje atmosfera modlitewna i wyciszenia.

 

DOCHÓD Z WARSZTATÓW JEST PRZEZNACZONY NA DZIAŁALNOŚĆ FUNDACJI IBA a dokładnie na prace jakie prowadzimy w kościele we wsi SUSŁY w Ukrainie.

Zobacz więcej o fundacji

 

Koszt warsztatu z doświadczonym prowadzącym, w grupie 5-7 osobowej:

  1. Pierwsza ikona – 950 zł
  2. Złoto poler – 1150 zł
  3. Delikatne cienie i sankiry – 950 zł

Jeśli posiadasz w Częstochowie inny nocleg, nie musisz opłacać noclegu. Możesz dochodzić na warsztat i posiłki. Jednak prosimy o pomoc w opłacie sali konferencyjnej czyli 150 zł.

 

Koszt zakwaterowania (noclegu) z wyżywieniem.

1. Pokój 1 osobowy z łazienką 100 zł /doba (700 - cały warsztat)           

2. Pokój 2-3 osobowy z łazienką 80 zł osoba/doba (560 - cały warsztat)

 

Jak zapisać się na warsztaty?

  1. Napisz do nas, wypełniając zgłoszenie, które możesz pobrać >>tutaj<< (zgłoszenie wyślij na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
  2. Po otrzymaniu zgłoszenia poinformujemy Cię o tym, czy możesz brać udział w warsztatach.
  3. Warsztaty możesz opłacić wybierając opcję płatności w naszym >>sklepie <<

UWAGA! Wszystkich płatności należy dokonywać przez zamówienie w sklepie, nawet jeśli będzie to przelew na konto, ponieważ do każdej płatności musi zostać wystawiona faktura, co system sklepu zrobi automatycznie.

Całkowitej płatności należy dokonać do 15 maja 2019 roku.

  1. Czekamy na Ciebie w Częstochowie!

 

Nie możesz uczestniczyć w całych warsztatach a masz możliwość w jakiejś części? Skontaktuj się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

PROWADZĄCY WARSZTATY

 

o. Sylwan Wirkowski

paulin

Hubert Kampa El'azar

Prezes Fundacji IBA. Od dziesięciu lat zaangażowany w swoim warsztacie ikonograficznym. Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonografii. Współzałożyciel Charytatywnych Warsztatów "ELEOS".

Zobacz stronę pracowni: www.elazaricon.pl

 

Oleksandr Pankovets

Wiceprezes Fundacji IBA

Ukończył Transkarpathian Art Institute

(Adalbert Erdeli`s College of Art)

Specjalista w dziedzinach fotografii, ikonografii, zdobnictwa, ikonografii współczesnej, malarstwa.