Szkoła Pisania Ikon Online fundacji In Blessed Art.

Szkoła zawiera lekcje wideo uczące podstawowej techniki pisania ikon, złocenia, złocenia na poler, nadlewu, techniki malowania pławką...

Dostęp do szkoły ikon możliwy tylko po złożeniu darowizny na działalność statutową fundacji o wartości min. 200 zł.

Po darowiźnie i kontakcie z nami otwierane jest konto uczestnika na 3 miesiące. 

Dane kontaktowe i dane do wpłat znajdziesz na naszej stronie >>Fundacja In Blessed Art<<

 

 

 

 

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów warsztaty2020 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów warsztaty2020 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Zapraszamy na V edycję warsztatów pisania ikon na Jasnej Górze w terminie

od 3 do 11 sierpnia 2021 roku.

Warsztaty będą odbywać się w

Dom Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego - Jasna Góra, ul. Wyszyńskiego 12, Częstochowa.

Rozpoczęcie o godz. 15.00

W czasie warsztatów obowiązuje forma rekolekcyjna. Duchownym prowadzącym jest o. Sylwan Wirkowski - Paulin

UWAGA! Z powodów epidemii obowiązują szczególne zalecenia, prosimy zapoznać się z tekstem poniżej.

W tym roku proponujemy dwie grupy warsztatowe. 

1. Częstochowska Ikona Matki Bożej – grupa początkująca.

W grupie tej poznajemy technikę malowania, jaką jest naturalna tempera jajeczna oraz podstawy wykonania pozłoty na olej (klej olejowy). Uczymy się specyfiki twarzy i cieniowania. Poznajemy i wykonujemy ornamenty. 

W grupie uczestnicy otrzymają całe potrzebne wyposażenie, by wykonać ikonę na desce o wysokości 45 cm z rzeźbionym nimbem i do złocenia złotem. Uczestnicy jedynie zostaną poproszeni o zabranie ze sobą kilku rzeczy, które mają w domu. Informacja będzie przesyłana mailowo.

WYKONANE IKONY UCZESTNICY ZABIERAJĄ DO DOMU! Resztę sprzętów będą mogli w razie potrzeby wykupić po niskich cenach. Każdy uczestnik będzie miał też dostęp do warsztatów online na rok.

2. Pozłotnictwo – grupa zaawansowana

Nauka pozłoty na bolus oraz polerowania złota na ikonie. Uczestnicy wykonają pod okiem wykładowcy pozłotę na bolus (glinkę) i spolerują złoto, zaplanują ornamęt wybijany puncynami. Pierwszą pozłotę wykonają na próbnej desce. To jedna z najszlachetniejszych technik złocenia. W tej grupie uczestnicy ikonę kończą sami (malowanie wykonują sami) a tematem jest Twarz ikony częstochowskiej. W tej grupie deski pod ikony będą wielkości 30/25 - ze względu na kosztowne ćwiczenia pozłoty.

Istnieje również możliwość uczestniczenia ze swoją indywidualną ikoną/pomysłem. Należy wtedy wcześniej się skontaktować z nami.

Bardzo prosimy zaprosić znajomych, polecać byśmy mogli osiągnąć minimalną liczbę grupy (10-15 uczestników). 

 

Prowadzącymi warsztaty są:

o. Sylwan Marcin Wirkowski – paulin – sprawuje opiekę duchową nad warsztatami i fundacją

Hubert Kampa – prezes Fundacji IBA – prowadzi warsztat początkujący, złotniczy, zaawansowany

Aleksander Pankovets – wiceprezes Fundacji IBA – prowadzi warsztat z puncynami, początkujący i zaawansowany

 

Koszt samego warsztatu:

Grupy: 1 – całość warsztatu 1100 zł

Grupy: 2 - całość warsztatu 1350 zł

Opłata zawiera wszystkie potrzebne narzędzia do wykonania ikony, oraz jeden rok korzystania z dostępu do szkoły online na naszej stronie. Reszta zebranego dochodu jest w pełni przeznaczona na działania statutowe fundacji  >>Tu<< możesz zobaczyć działania fundacji.

Uczestnicy, którzy już brali udział w warsztatach otrzymają zniżkę 250 zł za warsztaty.

 

Opłata za pobyt (nocleg i wyżywienie)

Ze względu na pandemię są tylko pokoje jednoosobowe:

koszt jednej doby pobytu - 125 zł 

Warsztaty trwają 8 dni.

Za całość pobytu na warsztatach w pokoju jedno osobowym z wyżywieniem:

125 x 8 = 1000 zł

 

Podsumowując:

całkowity koszt warsztatu z pobytem:

grupa 1 = 2100

grupa 2 = 2350

 

UWAGA! NIE MA MOŻLIWOŚCI DOCHODZENIA NA WARSZTATY, bez noclegu.

 

Zasady przyjęcia na warsztaty i uczestnictwa

Można się już zgłaszać

  1. Wypełnij formularz zgłoszenia i prześlij go na adres emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz pobierzesz >>TU<< (formularz wypełnij komputerowo, nie drukuj, nie musisz podpisywać ręcznie)

  1. Po otrzymaniu w odpowiedzi na przesłany formularz naszej zgody na uczestnictwo w warsztatach, korzystając ze systemu sklepu opłać warsztaty i noclegi. Na stronie masz możliwość wyboru ile chcesz opłacić w danym czasie. Opłatę możesz podzielić nawet na 4 części. Wystarczy wybrać opcję z tabeli.

    >>TUTAJ<< znajdziesz możliwość opłaty warsztatów (zostaniesz przekierowany na stronę sklepu)

 

Terminy opłacenia warsztatu i noclegu:

do 15 czerwca - min połowa opłat. (brak połowy opłaty powoduje wykreślenie z listy uczestników).

do 20 lipca - wszystkie opłaty 

 

Zasady zwrotów opłat, regulamin:

  1. Jeśli opłaciłeś warsztaty a na nie przyjedziesz, nie otrzymasz zwrotu opłaty. Zwrot może zostać uwzględniony tylko w specyficznych i udowodnionych przypadkach jak: choroba, wydarzenie losowe powodujące niemożliwość przybycia (nie zwracamy pieniędzy bo ktoś nie otrzymał urlopu).
  2. Jeśli opłacisz część warsztatu i pokoi wymaganą do 15 czerwca a okaże się, że musisz odwołać uczestnictwo, otrzymasz pełny zwrot opłaty kiedy zgłosisz to 15 lipca. Jeśli odwołasz po 15 lipca, otrzymasz zwrot opłaty za nocleg i zwrot opłaty za warsztat ale z potrąceniem kwoty za zamówione materiały (ok. 400 zł).
  3. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się do nas zwrócić z problemem jaki się pojawił i wspólnie możemy poszukać rozwiązania. To czego nie lubimy to pretensjonalności i żądania. 
  4. Jeśli warsztaty zostaną odwołane z powodu pandemii otrzymasz zwrot całej kwoty. W każdym przypadku odwołania warsztatów z naszej strony, otrzymasz zwrot całej kwoty.

 

 

 

Zapraszamy do wspólnego przeżywania warsztatów na Jasnej Górze! 

Warsztaty mają charakter rekolekcyjny!

Plan warsztatów

Z praktyki wiemy, że uczestnicy chcą mieć jakiś dokładny plan godzinowy i wytyczne. My jednak upieramy się przy naszym sposobie prowadzenia. Jedyny plan wyznacza Eucharystia, modlitwa i posiłki. Wszystko inne jest ustalane na bieżąco. Uważamy, że uczestnik, ma się skoncentrować na pisaniu ikony a nie na planie dnia. Uczestnik ma być wolny od wszelkich ramek, planów, odciągaczy... Ten czas to TY i IKONA.

Zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zadawania pytań drogą mailową. W bardzo ważnych przypadkach do kontaktu tel. 573596130.

 

ZASADY ZACHOWANIA OSTROŻNOŚCI W CZASIE EPIDEMII: 

Uwzględniając aktualną sytuację epidemiczną prosimy, aby przed wyjazdem na warsztaty uwzględnić poniższe wytyczne:

  • na warsztaty wyjeżdżamy bez objawów infekcji – każdy z nas jest rozważny i umie ocenić własny stan zdrowia
  • minimum dwa tygodnie ( 14 dni) przed warsztatami nie mieszkaliśmy z osobą objętą kwarantanną nie mieliśmy kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie
  • zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów lub ich części (nawet w ostatniej chwili) jeżeli zaistnieją ku temu ważne powody. Oczywiście nastąpi zwrot poniesionych kosztów.
  • mamy świadomość, że może zaistnieć sytuacja, że u kogoś z uczestników warsztatów lub mieszkańców domu, mogą pojawić się objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Rozważając taką ewentualność możemy być objęci kwarantanną np. wspólnie w domu rekolekcyjnym. W związku, z tym prosimy o uwzględnienie, że w takiej sytuacji będziemy musieli partycypować w kosztach utrzymania i pobytu – Ufamy, że tak nie będzie.
  • pamiętając o aktualnych obostrzeniach na rekolekcje zabieramy maseczki i żel dezynfekujący – każdy we własnym zakresie. W domu rekolekcyjnym nie będzie obowiązku noszenia maseczek.
  • dbając o zdrowie własne i innych pamiętamy o zachowaniu bezpiecznego dystansu (podczas wyjść z domu rekolekcyjnego)

 

PROWADZĄCY WARSZTATY

Są to nasze V warsztaty. Mamy coraz większe doświadczenie jak je prowadzić by były jednoczenie rekolekcjami i poznaniem technik. Najważniejsze, by każdy uczestnik doświadczył ikony duchowo. Na każdych warsztatach zadziwia nas działanie Matki Bożej i niesamowite doświadczenia uczestników. Każde takie doświadczenie jest niezwykle budujące. Już cieszymy się na kolejne spotkanie! To naprawdę szczególny czas w miejscu, gdzie od wieków czci się najważniejszą dla Polaków Częstochowską Ikonę Matki Bożej a cuda i wieki historii widzi się na ścianach. Samo miejsce jest już niezwykłe. Możliwość uczestniczenia w Apelach Jasnogórskich, Mszy świętej w kaplicy obrazu, wydarzeniach na Jasnej Górze. I cisza warsztatu...

 

o. Sylwan Marcin Wirkowski

paulin

Od 4 lat opiekun duchowy warsztatów oraz fundacji. Zakonnik, kapłan, misjonarz. Związany z tradycją grekokatolicką. 

Hubert Kampa "El'azar"

Prezes Fundacji IBA.

Od trzynastu lat zaangażowany w swoim warsztacie ikonograficznym.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonografii. Współzałożyciel Charytatywnych Warsztatów "ELEOS", założyciel fundacji In Blessed Art.

Zobacz stronę pracowni: www.elazaricon.pl 

Aleksander Pankovets

Wiceprezes Fundacji IBA

Ukończył Transkarpathian Art Institute

(Adalbert Erdeli`s College of Art)

Specjalista w dziedzinach fotografii, ikonografii, zdobnictwa, ikonografii współczesnej, malarstwa.

Zobacz stronę i realizacje: orthodoxart.tumblr.com 

 Galeria z poprzednich warsztatów:

{gallery}warsztaty2020{/gallery}