Warsztaty

 

Stacjonarne kursy pisania ikon...

ZOBACZ...

III Warsztaty Pisania Ikon na Jasnej Górze - relacja

W dniach 11-18 czerwca 2018 roku odbywały się organizowane przez naszą fundację warsztaty pisania ikon. Tym razem ugościł nas Dom Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym spokojnym i oddalonym od Jasnej Góry o kilkaset metrów domu spędziliśmy owocny czas warsztatu.

Warsztat odbywał się na trzech poziomach. Podstawowym, gdzie trzy uczestniczki pisały swoją pierwszą ikonę, poznawali technikę tempery i złoceń na olej. Pozłotniczy – tu dwie uczestniczki poznawały trzy rodzaje techniki złocenia na poler. Zaawansowany i najtrudniejszy. Na tym warsztacie trzej uczestnicy poznawali nową technikę podkładów i cieniowania.

Oczywiście nie zabrakło nam opieki duchowej, którą sprawował o. Sylwa Wirkowski Paulin. Sam pisał z pomocą wykładowców dużą ikonę św. Pawła Pustelnika, która pod koniec roku ma zostać podarowana dla wspólnoty paulińskiej w Afryce. Wybieramy się tam z całą fundacyjną ekipą, by rozpocząć współpracę i pomagać.   

Zawsze dla uczestników i wykładowców bardzo cenne są chwile kiedy możemy modlić się przed jasnogórską ikoną Matki Bożej. Tym razem też mogliśmy otrzymać błogosławieństwo naszych prac w kaplicy obrazu. To prawdziwie wzruszające chwile! Nie da się opisać. Trzeba przeżyć samemu.

Mieliśmy też okazję zerknąć za mury klasztoru, przejść się korytarzami gdzie chodzili

Chcemy też wspomnieć, że dochód jaki uzyskujemy z warsztatów jest całkowicie przeznaczony na realizację celów statutowych fundacji. Obecnie pracujemy nad kilkoma projektami, które możesz zobaczyć na stronie głównej fundacji (inblessedart.pl).

Dziękujemy Uczestnikom za zaufanie i wspólny czas. Ojcu Sylwanowi za duchową opiekę nad warsztatami. Wszystkim naszym darczyńcom i sympatykom za ciągłe wspieranie fundacji. Warsztaty prowadzili wiceprezesi fundacji Hubert i Alexander.

Tak było:

 

Warsztatowa galeria