Warsztaty OnLine

 

 

Video kursy pisania ikon ....

ZOBACZ...

Warsztaty

 

Stacjonarne kursy pisania ikon...

ZOBACZ...

Delikatne świetliste piękno - warsztat z Korsuńską Ikoną Matki Bożej 

Kurs podstawowy pisania ikony OnLine

Kurs dostępny w naszej Szkole online w ramach abonamentu.

 

 

Ikonografia to jedna z najbardziej niezwykłych sztuk, kryjąca w sobie drogę pełną duchowego doświadczenia, odkrywania tajemnic... Poznawanie ikony otwiera drogę do doświadczenia wieków tradycji malarstwa sakralnego, jak i osobistego doświadczenia duchowego. 

Poznawać tajniki ikony w zaciszu swojego domu, wyznaczać sobie swój czas na to... Czy to możliwe? Tak. Dzięki wideo można odkryć krok po kroku tajemniczą technikę powstawania ikony. Można modlić się korzystając z Rytuału Ikonograficznego. Wszystko po to, by stworzyć wokół siebie atmosferę godną ikony. Bez niej i bez modlitwy ikona nie ma sensu.

Zapraszamy do udziału w kursie podstawowym. Tym razem przyjrzymy się ikonie wyrażającej czułość, delikatność. W tej części kursu zwracamy największą uwagę na sposób delikatnych przejść i cieniowania twarzy, rąk.

Kurs OnLine nauczy Cię od podstaw jak wykonać grunt, złocenie i malowanie ikony temperą.  Zrobi to krok po kroku. Wyjaśniając jak wykonać każdą cześć pracy. Dodatkowo możesz się kontaktować z ikonografem za pomocą maila lub umówionej rozmowy Skype, Facebook.

Gdzie kupić narzędzia, które nadają się do pisania ikony? Jak nie kupić złych? Doświadczony w pracy ikonograf wybierze dla Ciebie narzędzia do pracy, które sam przetestował i uważa za najlepsze. I takie prześlemy Tobie w zestawie.

 

Nie jesteś pewien czy wideo to dobry pomysł?

Zapisz się na newsletter i otrzymaj 48 godzin darmowego dostępu do wszystkich kursów! Bezpłatnie!

Uwaga! Pamiętaj, że zamawiając subskrypcję przekazujesz nam swoje dane, wyrażasz zgodę na założenie konta dostępu oraz wpisanie na newsletter.

>> Dowiedz się więcej o zgodach, prywatności i przetwarzaniu danych. <<

 

 

 Po aktywacji konta linkiem otrzymanym na email, zaloguj się wpisując otrzymane dane i kliknij w górnym menu zakładkę LOGOWANIE. Wyświetli się kurs.

 

Zobacz jak powstaje ikona w 6-ciu krótkich odcinkach filmów >>TAJEMNICE IKON<<

 

Kurs możesz rozpocząć w każdej chwili kupując do niego dostęp.

W naszym sklepie masz możliwość zakupu dostępu do kursów na określony czas. Czas możesz przedłużać jeśli nie zdążysz z jednym kursem. Możesz też po jakimś czasie wrócić do kursu, który Cię zainteresował.

Po zakupie dostępu zostanie złożone dla Cibie konto, otrzymasz hasło i login. Na twoim koncie widoczne będą WSZYSTKIE obecnie nagrane kursy. Możesz korzystać z którego chcesz.

 

Tutaj w naszym sklepie In Blessed Art Shop możesz wykupić dostęp >> kursy online - opłata <<

 

Nie masz narzędzi? O tym też pomyśleliśmy.

W sklepie Edan w Krakowie zostały przygotowane specjalnie dedykowane komplety narzędzi do kursów. Zobacz:

 

Tu kupisz >>ZESTAW IKONOGRAFA z małymi pigmentami <<

Tu kupisz >>ZESTAW IKONOGRAFA z dużymi pigmentami <<

 

 

Wiemy, że co nowe i nie poznane, może też być trochę zniechęcające, budzić wątpliwości.

Dlatego zawsze możesz się z nami skontaktować, wypróbować kurs i podzielić się wątpliwościami. Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

ZOBACZ INNE PROPOZYCJE WARSZTATÓW ONLINE:

Kurs Emmanuel

Kurs Ecce Homo

Kurs pozłoty na poler

Kurs z MB Pneumatoforą

 

 

Warsztat poprowadzi

El'azar Hubert Kampa - prezes fundacji In Blessed Art, dyrektor i współorganizator Charytatywnego Sakralnego Warsztatu "ELEOS". 

W czasie studiów teologicznych i części życia spędzonej w klasztorze rozmiłował się w ikonografii bizantyjskiej. Swoją pierwszą ikonę napisał pod kierownictwem ks. Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, prowadzącego Śląską Szkołę Ikonograficzną. Od 2009 roku prowadzi swoją pracownię ikonograficzną, w której powstało ponad 300 ikon. Ikony znajdują się w polskich kościołach, prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, USA, Izraelu… Wiele ikon posiadają również żołnierze broniący kraju w Polsce i Ukrainie.

Fascynuje się zarówno ikonografią dawną jak i współczesną. Dawnymi technikami wykonywania ikon, pozłot, lakierów, klejów... Uważa, że sztuka sakralna powinna ludziom pomagać, być drogą ku spotkaniu z Bogiem. Jego główną inspiracją jest dawna ikona grecka (Palensolinos, Teofan Grek i szkoła grecka). Uwielbia freski z Monastyru Dicani w Serbii, prace Daniela Neculae, Nikoli Sarić, Serhiya Radkevycha, Danylo Mowczana.

Swoje interpretacje ikon stara się opierać na biblijnych tekstach odczytywanych w języku greckim. Często próbuje rozczytywać sceny opisane w Biblii, a dopiero potem poszukiwać ikony.

W 2016 roku powołał do życia fundację, której cel skierował na pomoc przez sztukę sakralną.

Uczestnik międzynarodowych plenerów ikonograficznych w Nowicy oraz Zamłyniu (Ukraina), wolontariusz Fundacji Eleos-Ukraine, współzałożyciel i dyrektor Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego „Eleos”. Współtwórca wystawy „Modlitwa za Ukrainę” i „Modlitwa za migrantów” na terenie Polski i Ukrainy oraz międzynarodowych plenerów ikonograficznych "Eleos".

Laureat Międzynarodowych Konkursów Poezji Chrześcijańskiej w Opolu. Nagrodzony medalem za „Poświęcenie i Miłość do Ukrainy” przez Patriarchę Kijowa i Całej Rusi – Ukrainy Filareta, Krzyżem Kapelana Polowego przez Żołnierzy 1 Batalionu 30 Brygady Zmechanizowanej Nowogród Wołyński.

 

 

 

 

 

UWAGA! Mamy świadomość, że nie każdy może wyłożyć pieniądze pieniądze na cały kurs. Umożliwiamy zapłatę w częściach, ratach. W tym celu prosimy o kontakt z nami. e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 537 596 130

 

 

Opinie użytkowników kursu z ikoną Emmanuela:

Beata:

Jestem pod wrażeniem , materiały świetnie przygotowane. Mam wszystko, co trzeba by rozpocząć pisanie ikony. 

Iwona:

Na razie bardzo dobrze mi się pracuje, ale dopiero zaczynam. Jeśli o mnie chodzi, to w sposób bardzo jasny i prosty wszystko jest tłumaczone. Na razie nadążam. Cisza, modlitwa, Jezus, Twoje prowadzenie - to na razie wystarcza.

s. Klara

Bardzo, bardzo dziękuję za te wspaniałe warsztaty!!!!!!!!!!!!!!:-)
Jest atmosfera modlitewna, jest to potrzebne przy pisaniu ikony.
Filmiki są cudowne, wszystko pokazują i wyjaśniają. Sprawia to też pokój wewnętrzny , który emanuje od prowadzącego. Słychać też dobrze, i te śpiewy są piękne, modlitwa... 
Także przydatne są te materiały i rady pisemne.
Chętnie zapiszę się na dalsze warsztaty, jeśli by były. 
Moje powołanie do życia kontemplacyjnego klauzurowego, ogranicza moje możliwości do bezpośredniego uczestnictwa w warsztatach. Dlatego taka forma jest dla mnie wielkim darem.

Wojciech

Warsztaty były dla mnie bardzo ciekawe i niezwykle pomocne. Od dłuższego czasu interesuję się pisaniem ikon, ale z wielu powodów nie mogę ( przynajmniej na razie ) uczestniczyć w warsztatach stacjonarnych. To powoduje, że często musiałem „wyważać otwarte drzwi” . Te warsztaty były dla mnie wspaniałą okazją do nauki, a jednocześnie pozwoliły w sposób szczególny przeżyć okres adwentu i Bożego Narodzenia . Jeszcze raz bardzo dziękuję. 

Mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie wziąć udział również w innych warsztatach.

Ewa

Chciałabym podziękować  Wam za ten cudny pomysł z ,,warsztatami na odległość", jeżeli można tak je nazwać. Przekaz jest bardzo  trafny, dla mnie czytelny. Bardzo piękną i ciepłą atmosferę pracy stworzył nasz Mistrz. To jest początek mojej pracy, nie zrażam się tym jednak. Jestem  w takiej euforii, że nie potrafię tego opisać, a tym bardziej podziękować tak, jak na to zasługujecie. Serdeczne Bóg Wam Zapłać za ten trud i wysiłek.

 

Dla pewności.

Jesteśmy legalnie działającą fundacją, która za cel postawiła sobie pomoc ludziom przez sztukę sakralną. Kupując nasze kursy, wspomagasz działania fundacji, pomaganie innym artystom, pomaganie ludziom w potrzebie… A sam rozwijasz talenty. Uwaga! Niestety nie wspomożesz kolejnego konta biznesmena. Cały dochód jest przeznaczony na działania statutowe i nikt inaczej z niego skorzystać nie może.

Dowiedz się więcej o nas: www.inblessedart.pl