Warsztaty OnLine

 

 

Video kursy pisania ikon ....

ZOBACZ...

Warsztaty

 

Stacjonarne kursy pisania ikon...

ZOBACZ...

 

Warsztaty pisania ikon we Wrocławiu

Nasza propozycja to nie tylko warsztat w małych grupach dla początkujących, ale też warsztaty tematyczne oraz możliwość warsztatu indywidualnego. Co ważne, to warsztat indywidulany będzie odbywał się w bezpośrednim sąsiedztwie galerii ikon i pracowni jaka powstaje na ul. Świętego Antoniego obok kościoła oo. Paulinów. Warsztat grupowy w sąsiedztwie cerkwi grekokatolickiej św. Wojciecha przy pl. Nankiera.

Dochód jaki uzyskujemy z prowadzenia warsztatu jest całkowicie przekazywany na działania statutowe (organizacyjne i pomocowe) FUNDACJI IN BLESSED ART. Więcej o naszych działaniach dowiesz się na stronie głównej organizacji: www.InBlessedArt.pl 

Zapisy na warsztaty zostały rozpoczęte.

Na warsztaty zgłaszamy się wypełniając formularz >>pobierz<< i przesyłając go na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Po przesłaniu wypełnionego formularza otrzymamy odpowiedź zwrotną do dwóch dni.

 

Grupy warsztatowe

UWAGA! We wszystkich grupach warsztatowych obowiązują aktualne ograniczenia ze względu na pandemię. Więcej informacji będzie przesyłane na maila.

 

  1. Grupa początkująca

 

Warsztaty w grupach do 4 osób. Uczestnik w czasie trwania warsztatu dowie się jak przygotować deskę pod ikonę, okleić płótnem, zagruntować, przygotować podlinnik/szkic i przenieść go na deskę, jak wykonać złocenie złotem na klej olejowy, jak rozpocząć pracę nad ikoną, pozna pigmenty, narzędzia, sposoby malowania, rodzaje temper, sposoby malowania, wymowę gestów, kolorów. W czasie warsztatu wykona swoją ikonę o wielkości 40x30 cm, złoconą złotem i malowaną tradycyjną techniką. Otrzymuje dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi, desek do ćwiczeń, materiałów dydaktycznych. Ikonę wykonaną przez siebie zabiera do domu.

Uczestnik ma do wyboru ikonę: Pantokrator, Święte Oblicze, Matka Boża Hodegetria lub Eleusa.

 

Zobacz wszystkie odcinki >>TU<<

Każde warsztaty rozpoczyna błogosławieństwo uczestników i kończą się błogosławieństwem ikon. W czasie warsztatu zachowujemy ciszę, nosimy strój godny ikon. Pisanie ikony ma być czasem mojego spotkania z Bogiem, nawiązywania relacji z Nim a nie tylko praktycznym warsztatem. Ma to być indywidualne doświadczenie. Kładziemy nacisk na formę rekolekcyjną, modlitewną, refleksyjną.

Zobacz relacje z innych warsztatów >>TU<<

Warsztat jest planowany w grupach do 4 osób i trwa 3 miesiące przy spotkaniach dwa razy w tygodniu po 4-5 godzin (w zależności od potrzeby grupy czas może się wydłużyć, ważne by każdy uczestnik wykonał ikonę). Są również planowane spotkania poza warsztatem i teoretyczne. Wyboru szczegółowego planu zajęć oraz godzin i odpowiadających dni grupa dokona na pierwszym spotkaniu. Jeśli powstanie kilka grup, będzie możliwość zamiany uczestników. Dodatkowo uczestnik może korzystać z dostępu do pracowni w umówionym czasie i otrzymuje dostęp do szkoły online (>>Zapoznaj się ze szkołą online<<).

Grupy prowadzi Hubert Kampa, ikonograf, prezes fundacji In Blessed Art (zobacz stronę pracowni). Będą również inni ikonografowie.

Termin warsztatu do ustalenia z uczestnikami.

Koszt warsztatu to 1600 zł i jest możliwy do podzielenia.

Grupa zamknięta - trwa warsztat

Następna seria zostanie rozpoczęta we wrześniu 2021 roku. Można się zgłaszać.

 

  1. Początkujący zajęcia indywidualne

Uczestnik takich zajęć prócz tego co wymieniono dla grup początkujących ma możliwość indywidualnego prowadzenia w umawianym wcześniej czasie. Daje mu to możliwość szerszego kontaktu z prowadzącym, swobodę wyboru czasu, obserwacji w czasie pracy nad swoimi pracami ikonografa. Warsztat trwa wtedy nie dłużej niż 3 miesiące lub do zakończenia swojej pracy. Inne warunki jak w grupach początkujących.

Termin spotkania ustalamy indywidualnie.

Koszt warsztatu indywidualnego to 2600 zł i jest możliwy do podzielenia.

 

  1. Warsztaty tematyczne

Są to warsztaty intensywne, na których realizujemy jeden temat. Odbywają się weekendowo, chyba że uczestnik chce je mieć indywidualnie. Zazwyczaj na warsztat tego typu potrzebujemy bloków kilkugodzinnych.

a) Pozłota na bolus, poler i wybijanie zdobień.

Aby wykonać złocenie techniką na bolus i je ozdobić wybijaniem wzoru lub puncyną wymagany jest intensywny skoncentrowany warsztat. Niestety technologia tego typu złocień jest bardzo ścisła i wymaga dokładności czasowej. Proponuje się by był to wieczór i cały następny dzień. Grupa warsztatowa do 5 osób.

Uczestnik warsztatu otrzyma wszelkie potrzebne narzędzia do wykonania najpierw próby złocenia i polerowania (glinki, złoto, nóż, agat) oraz zdobienia a potem samodzielnego wykonania złocenia na desce przystosowanej do pisania ikony o wielkości 30x25 cm (deskę można powiększyć po opłacie za dodatkowe złoto, którego zużywa się bardzo dużo). Nauczy się również jak przygotować (wyrobić) narzędzia, gdyż te bezpośrednio ze sklepu nie zawsze się nadają od razu do pracy. Nabędzie również umiejętności zaplanowania złocenia i przeniesienia go z kalki na złocenie.

Termin warsztatu pozłotniczego 10-11 lipca 2021 rok - zapisy otwarte

Obecnie trwają również zapisy na taki sam warsztat intensywny w Częstochowie na Jasnej Górze (3-11.08.2021). Szczegóły >>tutaj<<

Warsztat to koszt 1350 zł (wymagana płatność do 7 dni od terminu warsztatu, ze względu na bardzo drogie materiały jak złoto).

Uczestnik może wykonać złocenie pod wybraną przez siebie ikonę.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia warsztatu indywidualnego. Jego koszt wynosi 1600 zł. A warunki są ustalane indywidualnie.

 

b) Warsztat z umiejętności przygotowania deski i lewkasów (gruntów), oraz nadlewania zdobień pod złocenie

Na ten warsztat potrzebujemy trzech spotkań po 2-3 godziny pracy w kilkudniowych odstępach. Uczestnik warsztatu nabędzie umiejętności przygotowania deski, gruntu. Dowie się o metodach nakładania, radzenia sobie z utlenianiem (dziurkami), radzenia sobie z pęknięciami gruntu czy deski. Nauczy się również jak nadlewać zdobienia na gruncie.

Uczestnik otrzyma deskę 30x25 cm do wykonania gruntu oraz będzie miał możliwość zagruntowania innych desek innymi sposobami. Plan zdobień wykona pod dowolną ikonę na podstawie przykładów.

Warsztat w grupie 4 osób to koszt 400 zł

Warsztat indywidualny to 600 zł

Termin tego warsztatu zostanie ustalony kiedy zgłoszą się uczestnicy.

 

c) Warsztat tematyczny z częstochowską ikoną Matki Bożej

Nasza fundacja szczególnie zajmuje się tym wizerunkiem od początku jej powstania. Raz w roku organizujemy warsztaty bezpośrednio na Jasnej Górze. Dlatego proponujemy grupę warsztatową tylko z tą ikoną.

W grupie mogą być osoby początkujące. Uczestnik warsztatu wykona częstochowski wizerunek na specjalnie przygotowanej do tego desce. Pozna krok po kroku poprzez wykład szczegóły tej ikony. Wykona pełny wizerunek techniką tempery wraz ze zdobieniami i złoceniem nimbu. Do wykonania ikony otrzyma wszystkie potrzebne narzędzia.

W tym warsztacie koncentrujemy się tylko na jednym wizerunku. Nie będzie możliwości poznania technik gruntowania czy innych dodatkowych rzeczy jak na warsztacie dla początkujących. Wykonaną ikonę o wysokości 45 cm z rzeźbionymi nimbami uczestnik zabiera ze sobą.

Warsztat trwa podobnie jak w grupie początkującej ok. 3 miesięcy przy spotkaniach dwa razy w tygodniu po 4-5 godzin.

Termin do ustalenia z uczestnikami.

Koszt warsztatu w grupie 4-5 uczestników to 1200 zł.

Obecnie trwają zapisy na taki sam warsztat intensywny w Częstochowie na Jasnej Górze (3-11.08.2021). Szczegóły >>tutaj<<

Koszt warsztatu indywidualnego to 1800 a termin indywidualny.

 

 

4. Warsztat początkujący intensywny

Warsztaty w grupach do 4 osób i trwają 10 dni. Uczestnik w czasie trwania warsztatu dowie się jak przygotować deskę pod ikonę, okleić płótnem, zagruntować, przygotować podlinnik/szkic i przenieść go na deskę, jak wykonać złocenie złotem na klej olejowy, jak rozpocząć pracę nad ikoną, pozna pigmenty, narzędzia, sposoby malowania, rodzaje temper, sposoby malowania, wymowę gestów, kolorów. W czasie warsztatu wykona swoją ikonę o wielkości 40x30 cm, złoconą złotem i malowaną tradycyjną techniką. Otrzymuje dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi, desek do ćwiczeń, materiałów dydaktycznych. Ikonę wykonaną przez siebie zabiera do domu.

Uczestnik ma do wyboru ikonę: Pantokrator, Matka Boża Hodegetria lub Eleusa.

Termin warsztatu grupowego intensywnego 12-22.07.2021 - Wrocław 

Koszt warsztatu: 1600 zł (nie zapewniamy noclegów)

Warsztat intensywny oznacza, że zajęcia odbywają się od rana do wieczora z przerwą na posiłki i kawę.

 

Inne propozycje warsztatu będą publikowane w ramach rozwoju pracowni i galerii, dlatego warto zostać z nami zapisując się Newsletter i dodatkowo otrzymać 48h darmowego dostępu do kursów online.

Uwaga! Pamiętaj, że zamawiając subskrypcję przekazujesz nam swoje dane, wyrażasz zgodę na założenie konta dostępu oraz wpisanie na newsletter.

>> Dowiedz się więcej o zgodach, prywatności i przetwarzaniu danych. << 

 

 Po aktywacji konta linkiem otrzymanym na email, zaloguj się klikając w zakładkę "LOGOWANIE" i wpisując otrzymane dane. Wyświetlą się kursy. Jeśli nie otrzymałeś danych skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Wprowadzono możliwość opłacania warsztatu przez nasz sklep. Opłata przez sklep ułatwia nam fakturowanie.

>>możliwość opłaty znajdziesz tu<<

 

 

W sprawie kursów wszelkich informacji udziela Hubert Kampa pod adresem emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz tel. 537596130

 

 

ZASADY ZWROTÓW OPŁAT ZA KURSY I WARSZTATY

Zasady zwrotów opłat, regulamin:

  1. Jeśli opłaciłeś warsztaty a na nie przyjedziesz, czy rezygnujesz z własnej woli nie otrzymasz zwrotu opłaty. Zwrot może zostać uwzględniony tylko w specyficznych i udowodnionych przypadkach jak: choroba, wydarzenie losowe powodujące niemożliwość przybycia (nie zwracamy pieniędzy bo ktoś nie otrzymał urlopu, nie podoba mu się forma warsztatu, ma trudności z przyjęciem wykładu wykładowcy).
  2. Jeśli opłacisz całość/część warsztatu a okaże się, że musisz odwołać uczestnictwo, otrzymasz pełny zwrot opłaty kiedy zgłosisz to przed rozpoczęciem warsztatu.
  3. Jeśli odwołasz uczestnictwo w warsztatach w czasie ich trwania, nie trzymasz zwrotu opłaty lub otrzymasz 50% zwrotu (decyduje zarząd fundacji i argumenty).
  4. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się do nas zwrócić z problemem jaki się pojawił i wspólnie możemy poszukać rozwiązania. To czego nie lubimy to pretensjonalności i żądania. 
  5. Jeśli warsztaty zostaną odwołane z powodu pandemii lub innych okoliczności to otrzymasz zwrot całej kwoty. W każdym przypadku odwołania warsztatów z naszej strony, otrzymasz zwrot całej kwoty.